Galimybe dirbti ir gyventi Šveicarijoje domėjausi jau seniai. Visų pirma – dėl noro įgyti profesinės patirties šioje šalyje, palankių darbo sąlygų bei galimybių tobulintis ir specializuotis įvairiose slaugos srityse. Antra – dėl galimybės užsidirbti. Kasmet su šeima atostogų metu vykstame į Alpių kraštus – esame “kalnų mylėtojai”. Tokioms atostogoms taupome ištisus metus. Tad Šveicarija man ypač patraukli dėl nuostabios gamtos ir itin gausios aktyvaus laisvalaikio galimybių pasiūlos. Džiaugiuosi galėsianti dirbti čia - kur daugelis atvyksta tik atostogauti - ir naudotis visais kalnų kurorto teikiamais malonumais: keliauti, laipioti kalnais bei uolomis, važinėti kalnų dviračiais, plaukti kalnų upėmis (raftingas), žiemą – slidinėti. Pasirinkti čia tikrai yra iš ko.

Slaugytoja intensyvios terapijos skyriuje Lietuvoje dirbu nuo 1996-ųjų, kuomet baigiau Kauno aukštesniąją medicinos mokyklą. Vėliau turėjau galimybę 18 mėnesių stažuotis vienoje Vokietijos klinikoje. Grįžusi toliau vokiečių kalbos įgūdžius tobulinau Vilniaus universitete. 2004 m. KMUK įgijau ir papildomą – anestezijos ir intensyvios terapijos slaugytojos specializaciją. Manau, kaip tik šie dalykai nulėmė sėkmingą darbo paiešką Šveicarijoje. Geros vokiečių kalbos žinios ir jas patvirtinantis sertifikatas – būtinybė, norint įsidarbinti Šveicarijoje, o ankstesnė profesinė patirtis vienoje iš vokiškai kalbančių valstybių – privalumas.

Internete, vokiečių medikų forumuose, perskaičiusi daug labai gerų atsiliepimų apie Stecher Consulting, nusprendžiau ir aš kreiptis į šią tarpininkavimo firmą Šveicarijoje. Ponas Stecher‘is susisiekė su manimi labai greitai t.y. jau po keleto minučių, man užpildžius užklausą internetiniame firmos puslapyje. Nusiuntusi jam reikalingų dokumentų kopijas bei notariškai patvirtintą jų vertimą į vokiečių kalbą, vėl gi sulaukiau jo skambučio. Tuomet aptarėme mano norus bei realias galimybes šioje šalyje. Jau po 1.5 mėn. sulaukiau skambučio iš vienos klinikos slaugos direktorės ir buvau pakviesta atvykti i Šveicariją pokalbiui bei taip vadinamai "Schnuppertag". Schnuppertag – tai trumpas laiko tarpas (dažniausiai 1-2 darbo dienos), kurio metu kandidatas į darbo vietą turi galimybę artimiau susipažinti su potencialiu darbdaviu ir būsima darbo vieta.

Suderinus abiems pusėms tinkamą laiką, vykau į Šveicariją. Klinika pasirūpino nakvyne man tomis dienomis. Už ją mokėti nereikėjo. Klinika randasi viename gražiausių Šveicarijos – Graubiundeno – kantone, nedideliame kurortiniame miestelyje, kalnų apsuptyje. Tik atvykus įligoninę, prie įėjimo mane pasitiko skyriaus vyresnioji slaugytoja. Ji palydėjo mane į skyrių, trumpai supažindino mane su skyriaus ir visos ligoninės struktūra, maloniai pristatė mane kitiems darbuotojams. Šio bandomojo darbo metu (t.y. 2 dienas po 7-8 val.) turėjau galimybę iš arti susipažinti su būsimojo darbo pobūdžiu, kolegomis, stebėti slaugytojos darbą šiame skyriuje.Vyresnioji skyriaus slaugytoja kantriai stengėsi atsakyti į visus man rūpimus klausimus. Buvau maloniai nustebinta skyriaus darbuotojų draugiškumu ir kantrumu, jų pastangomis su manimi kalbėti aiškiai vokiškai (tik ką atvykus, sunkoka suprasti šveicarams būdingą tarmę – tam reikia laiko). Ligoninėje mane aplankė ir mano ispūdžiais pasidomėjo ponas Stecher.

Labiausiai nerimavau dėl antrąją mano viešnagės klinikoje dieną turėjusio vykti pokalbio su slaugos direktore. Jame dalyvavo ir vyresnioji skyriaus slaugytoja. Tačiau nerimavau be reikalo. Pokalbis vyko ramioje aplinkoje, klausimai buvo suformuluoti aiškiai, prieš atsakydama, turėjau laiko pagalvoti. Daugiausia sulaukiau klausimų, liečiančių mano asmenybę ir charakterio savybes. Ligoninės atstovės buvo labai malonios, mandagios. Tad pokalbis praėjo maloniai ir be didelio streso.

Sutarėme, kad atsakymą dėl priėmimo į darbą gausiu dar tos pačios savaitės pabaigoje. Kadangi pati jau buvau apsisprendusi dėl šios darbo vietos – tvirtai žinojau, kad norėčiau dirbti šiame skyriuje - beliko laukti ligoninės sprendimo. Ir dideliam mano džiaugsmui sutartą dieną ligoninės slaugos direktorė man pranešė teigiamą atsakymą.

Greit po to buvo pasirašyta darbo sutartis. Man buvo pasiūlytas geras, šveicarišką sistemąatitinkantis atlyginimas. Ligoninė vėl gi pasirūpino mano apgyvendinimu (pačiai, be darbdavio pagalbos, skubiai ir nebrangiai išsinuomoti būstą kurortiniame miestelyje būtų buvę labai sunku).Nemažą dalį mano su įdarbinimu susijusių rūpesčių perėmė p. Stecher'is ir jo firma. Anot p. Stecher‘io, ir vėliau galėsiu į jį kreiptis, jei man iškils kokių nors klausimų ar prireiks patarimo. Beje firmos įdarbinimo paslaugos man nieko nekainavo.

Žinau, kad darbo pradžia Šveicarijoje lengva nebus. Suprantu, kad kasdien daug naujo sužinosiu ir daug ko turėsiu išmokti. Reikės daug pastangų prisitaikant prie Šveicariško mentaliteto ir „Schweizerdeutsch“.

Esu labai dėkinga ponui Stecheriui ir jo firmai už šią išskirtinę galimybę dirbti man mielą darbą vienoje gražiausių Šveicarijos vietų.

Kaunas
2010 m. birželio 15 d.

---------------------------------------------

Das Team von Stecher Consulting berät Kandidatinnen und Kandidaten in der ganzen deutschsprachigen Schweiz neutral, kompetent, seriös und kostenfrei.

---------------------------------------------


Stecher Consulting, Neumattstr. 6, 6048 Horw, Schweiz
Tel: 0041 41 340 8000
Mail: info@stecher-consulting.com

Drucken